Włochy: Jest zgoda na podniesienie pojemności w Cagliari

źródło: ANSA; autor: michał

Włochy: Jest zgoda na podniesienie pojemności w Cagliari Włosi na poważnie wzięli się za przygotowania do Euro 2028. W Cagliari właśnie zapadła zgoda na podniesienie pojemności planowanego stadionu do 30 tysięcy, właśnie pod tę imprezę.

Reklama

Proces wyboru gospodarza jest na etapie wstępnych deklaracji, a Włochy już ostrzą sobie zęby na Euro 2028. Potwierdza to najnowsza decyzja Conferenza dei Servizi, czyli kluczowych organów administracji publicznej. Ciało wydało zgodę na powiększenie planowanego stadionu Cagliari Calcio z 25,2 do 30 tysięcy miejsc.

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Rozbudowa została zaproponowana jeszcze latem 2018, od tego czasu trwały analizy propozycji klubu. Po odpowiedziach na pytanie administracja uznała, że ten krok leży w interesie społecznym i należy go zatwierdzić. Teraz podobną decyzję muszą wydać radni miasta, co powinno być formalnością.

Kolejnym krokiem będzie naniesienie poprawek w dokumentacji i rozpoczęcie procedury wyboru wykonawcy. Prace na placu budowy – a więc w miejscu zrujnowanego Stadio Sant'Elia – powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Nowy stadion będzie prywatną inwestycją Cagliari Calcio i pomieści ponad 25 tys. miejsc. Jego rozbudowa będzie zależna od decyzji o przyznaniu Włochom praw do organizacji Euro 2028, ponieważ klub nie potrzebuje aż takiej pojemności w średniej perspektywie czasowej. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 60 mln €.

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Reklama