Włochy: Nowy stadion Cagliari w 2024 roku

źródło: własne [MK]

Włochy: Nowy stadion Cagliari w 2024 roku Radni zdecydowaną większością głosów przegłosowali nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie ma powstać nowy stadion Cagliari Calcio. Budowa będzie mogła ruszyć w 2021, a zakończy się w 2024.

Reklama

W środowy wieczór radni Cagliari debatowali nad przyszłością obszarów Sant'Elia oraz San Bartolomeo. Ostatecznie udało się wybrać nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów przy 23 głosach za i 9 wstrzymujących się.

Plan uwzględnia budowę nowego stadionu Cagliari Calcio, co jest najważniejszą wiadomością z punktu widzenia kibiców na Sardynii. Teraz na podstawie planu klub ma przygotować ostateczny projekt planowanych obiektów, a następnie ten zostanie skierowany do analizy na tzw. konferencji serwisów, a potem pod obrady i głosowanie.

Stadio Cagliari

Dyrektor generalny Cagliari Mario Passetti liczy, że uda się skierować dokumentację do konferencji serwisów przed końcem 2020 roku. Wtedy w 2021 można by przeprowadzić prace rozbiórkowe i zacząć budowę, oczywiście wcześniej przeprowadzając przetarg na wykonawcę. Jeśli tak, to nowy stadion w Cagliari będzie gotowy w 2024.

Największa przegłosowana dziś zmiana dotyczy lokalizacji centrum handlowego, jakie klub piłkarski przewidział w ramach swojego projektu. Według wizji Cagliari Calcio kompleks handlowy miał być przyrośnięty do stadionu, tymczasem w nowym układzie przestrzennym ma być przesunięty i rozbity na cztery połączone ze sobą budynki zamiast jednego. Zachowa jednak powierzchnię ok. 14,7 tys. m2.

Stadio Cagliari

Reklama