Białystok: Rośnie Galeria Sław Jagiellonii

źródło: Jagiellonia.pl; autor: michał

Białystok: Rośnie Galeria Sław Jagiellonii Już 27 wizerunków klubowych legend zdobi elewację Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Na razie można podziwiać je tylko online, ale klub zapowiada, że będzie można to nadrobić, gdy wrócą mecze z publicznością.

Reklama

W drugiej połowie lutego na elewacji Stadionu Miejskiego w Białymstoku pojawiły się banery honorujące największe klubowe legendy Jagiellonii, w sumie 19 nazwisk. To pomysł na celebrację stulecia klubu, przypadającego w maju. Teraz w bryłę stadionu wkomponowano 8 kolejnych nazwisk.

Na początku kwietnia na fasadzie pojawiły się następne wizerunki: Jarosława Michalewicza, Henryka Mojsy, Wiesława Romaniuka, Andrzeja Ambrożeja, Andrzeja Kuleszy, Janusza Szugzdy, Piotra Sieliwonika oraz trenera Janusza Wójcika.

Stadion Miejski w Białymstoku

Z kolei przed lutowym meczem z Koroną Kielce na ścianie stadionu od strony ulicy Wiosennej wyeksponowano zdjęcia: Ryszarda Karalusa, Antoniego Komendo-Borowskiego, Jerzego Zawiślana, Mirosława Sowińskiego, Jacka i Dariusza Bayerów, Antoniego Cylwika, Mariusza Lisowskiego, Jarosława Bartnowskiego, Dariusza Czykiera, Ryszarda Ostrowskiego, Jacka Markiewicza, Wojeciecha Kobeszki, Hermesa, Michała Probierza, Rafała Grzyba, Andriusa Skerli, Tomasza Frankowskiego oraz Mariana Kelemena.

Poza uhonorowaniem na zewnątrz, klubowe legendy mogą liczyć na świętowanie w środku stadionu. Przed meczami ligowymi – gdy rozgrywki powrócą – będą prezentowane sylwetki zasłużonych piłkarzy i trenerów.

Legendy Jagiellonii na 100lecie

Na elewacji Stadionu Miejskiego w Białymstoku pojawiły się kolejne zdjęcia członków Galerii Sław Jagiellonii Białystok

Reklama