Londyn: Wenger doczeka się pomnika przy Emirates?

źródło: Handbrake Off - A show about Arsenal; autor: michał

Londyn: Wenger doczeka się pomnika przy Emirates? Na razie tego zaszczytu dostąpiło tylko pięć osób, w tym jeden trener. Ale nieoficjalnie jeszcze w tym roku Arsène Wenger ma doczekać się pomnika przy Ashburton Grove.

Reklama

Klub dotąd nie potwierdził tych doniesień, ale wśród kibiców rozeszły się lotem błyskawicy, przekazane przez dziennikarzy i autorów podcastu Handbrake Off. Arsène Wenger ma być szóstą osobą, która doczeka się własnej statui pod Emirates Stadium. Pomnik został już zlecony i ma być odsłonięty w tym roku.

Wieści doczekały się bardzo pozytywnych reakcji, a część kibiców uważa, że brązowa podobizna to za mało – sugerując nazwanie jednej z trybun jego imieniem. Arsène Wenger był trenerem Arsenalu w latach 1996-2018 i należy do największych nazwisk w historii klubu. Zdobył z „Kanonierami” trzy tytuły mistrzowskie i siedem krajowych pucharów.

Do tej pory w przestrzeni wokół Emirates Stadium pojawiło się pięć pomników upamiętniających legendy klubu. W 2011 – na 125-lecie klubu – odsłonięto pomniki trenera Herberta Chapmana, kapitana Tonyego Adamsa oraz klubowego króla strzelców Thierry'ego Henry. W 2014 dołączyły pomniki Dennisa Bergkampa oraz legendarnego dyrektora Kena Friara.

Emirates Stadium© Alex Pietzsch

Reklama