Anglia: Czekali 14 lat, poczekają jeszcze trochę

źródło: Echo-News.co.uk; autor: michał

Anglia: Czekali 14 lat, poczekają jeszcze trochę Do 31 marca miała się rozstrzygnąć sprawa pozwolenia na budowę nowego stadionu w Fossetts Farm. Projekt złożony przez Southend United jest w zawieszeniu od 2006 i znów kibicom przyjdzie trochę poczekać...

Reklama

Pierwsza wersja tej stadionowej koncepcji sięga 2006 roku, ale to już zamierzchłe czasy. Kolejna, ze zmienionym modelem biznesowym i dwoma wielkimi blokami wbudowanymi w narożniki, pojawiła się w 2015. W 2017 zaktualizowano ją i wpłynął nowy, już trzynasty wniosek o pozwolenie na budowę.

W nim stadion z 21 tysiącami miejsc, obniżone bloki w dwóch narożnikach (182 mieszkania) i hotel pomiędzy nimi (107 pokojów), nad głowami części widzów. Po bardzo długim procesie analiz, po wielu korektach i ustaleniach, wniosek miał być poddany pod głosowanie jesienią zeszłego roku.

Nie był, konieczne okazało się jeszcze jedno przedłużenie terminu, tym razem o pół roku. Termin mija w marcu i właśnie dowiedzieliśmy się, że znów projekt stadionu nie będzie głosowany. Sama w sobie decyzja nie jest przełomowa, ale ponieważ nie informowaliśmy o tym projekcie od 2017, czujemy się w obowiązku poinformować, że „w Southend-on-Sea dalej nie ma pozwolenia na stadion”, jak od wielu, wielu lat.

Fossetts Farm© Southend United FC

Fossetts Farm© Southend United FC

Reklama