Buenos Aires: San Lorenzo zatrudnia IDOM do nowego stadionu

źródło: Pagina12.com.ar

Buenos Aires: San Lorenzo zatrudnia IDOM do nowego stadionu Pod nowym kierownictwem jeden z największych argentyńskich klubów zamierza wreszcie zrealizować swoje wielkie marzenie: powrót na Avenida La Plata 1700, skąd wyprowadzili się w 1979.

Reklama

W grudniu Marcelo Tinelli został 33. prezydentem San Lorenzo de Almagro, a już pod koniec stycznia przekazał kibicom informację o wyborze projektanta dla nowego stadionu piłkarskiego. Wybór padł na globalną pracownię IDOM, której najbardziej znaną nową areną jest baskijskie San Mamés.

San Mames© INBISA

Właśnie ten stadion był pokazywany przez Tinellego kibicom jako przykład możliwości Idom, ale jednocześnie padło zapewnienie, że nowa arena w Buenos Aires będzie inna, stanie się modelem do naśladowania dla innych. Gwarancją tego ma być zatrudnienie Césara Azkarate, głównego projektanta San Mamés, którego możecie pamiętać jako jurora naszego plebiscytu Stadium of the Year.

Poza IDOM jeszcze jeden partner jest znany. To chiński CREC (China Railway Engineering Corporation). Choć nazwa wskazuje na kolejowe tradycje, to CREC ma bardzo wszechstronny zakres usług. W Buenos Aires ma przygotować studium wykonalności.

Nowy stadion ma powstać w miejscu kluczowym dla serc wszystkich kibiców San Lorenzo – przy Avenida La Plata 1700. To właśnie tam w 1916 powstał pierwszy stadion klubu, El Gasómetro. Obiekt został jednak zamknięty w 1979 i zlicytowany, później otwarto tu hipermarket Carrefour. W ostatnich latach udało się jednak porozumieć w siecią sklepów w sprawie odkupienia gruntów, a w 2019 klub stał się faktycznie posiadaczem praw do tego miejsca.

San Mames

Reklama