Francja: Stadion Bastii czeka na ratunek

źródło: francetvinfo.fr; autor: michał

Francja: Stadion Bastii czeka na ratunek Po latach bez inwestycji standard Stade Armand Cesari jest bardzo niski, nawet miejsca VIP odstraszają rozprutą tapicerką. Co gorsza, stadion nie jest chroniony przed wiatrem, co niedawno doprowadziło do odwołania meczu.

Reklama

To ważny stadion w historii francuskiego futbolu, choćby tylko ze względu na 18 osób, które zginęły tu w maju 1992 roku. Jednak od prawie dekady nie prowadzono na Stade Armand Cesari istotnych prac modernizacyjnych, co dla kibiców Bastii jest trudne do zaakceptowania.

Dlatego stowarzyszenie kibiców Socios Etoile Club Bastiais postanowiło zapytać kandydatów na mera w nadchodzących wyborach samorządowych (w marcu), jaki mają plan na przyszłość stadionu. Udało się o tyle, że wszystkie cztery kampanie odniosły się do pytania w długich listach, potwierdzając konieczność inwestycji w starzejący się coraz szybciej stadion.

Wśród obietnic składanych przez kandydatów dominują te dotyczące infrastruktury multimedialnej (brakujące wielkie ekrany), zamknięcia bryły stadionu z zewnątrz oraz zadaszenia wszystkich miejsc. Gruntowny remont istniejących trybun również jest koniecznością.

Aktualny, w większości otwarty układ, okazuje się wyjątkowo problematyczny w związku z kaprysami pogody. Bastia nie leży co prawda w deszczowej centralnej części Korsyki, ale jest wyjątkowo odsłonięta na śródziemnomorski wiatr. Jego podmuchy bywają tak silne, że mogą uniemożliwić organizację meczów. Tak było w połowie grudnia, gdy trzeba było odwołać spotkanie z powodu obaw o bezpieczeństwo widzów.

Stade Armand Cesari© francetvinfo.fr

Reklama