Rotterdam: Otwarcie stadionu Feyenoordu najwcześniej w 2025

źródło: AD.nl / Rijnmond.nl

Rotterdam: Otwarcie stadionu Feyenoordu najwcześniej w 2025 Już po raz drugi Feyenoord został zmuszony do przełożenia daty otwarcia. Nie w 2023 i nie w 2024 roku, ale najwcześniej w 2025 roku powstanie kompleks Feyenoord City.

Reklama

Najbardziej ambitny projekt stadionowy Holandii ponownie oddala się w czasie. Dosłownie w marcu tego roku Feyenoord był zmuszony ogłosić, że nie uda się zbudować nowego stadionu w 2023 roku, zamiast tego padła data połowy 2024. Nie minął rok, a już wiemy, że i ten termin jest nierealny.

Feyenoord City

Realizacja projektu została oddalona o kolejny rok, na połowę 2025 roku. Pierwsze pale mają być wbite w ziemię w marcu 2022, a uzyskanie kompletu pozwoleń miałoby nastąpić w połowie przyszłego roku. Z tym może być jednak problem, ponieważ władze prowincji Zuid-Holland są sceptyczne odnośnie do budowy częściowo nad wodami Nowej Mozy.

Wątpliwości budzi też budżet inwestycji, wyjściowo szacowany na 365 mln €. Przy rosnącym do dwóch lat opóźnieniu coraz mniej realne jest zachowanie takiej kwoty. Już same prace nad dokumentacją i ścieżką proceduralną pochłaniają miliony.

W ujawnionych wynikach finansowych Stadion Feijenoord stracił w ostatnim roku 7 mln € pomimo wzrostu obrotów o 16%. Ma to związek właśnie z przygotowaniami do inwestycji w nowy obiekt.

Reklama