Liverpool: Everton składa papiery w sprawie stadionu

źródło: własne [MK]; autor: michał

Liverpool: Everton składa papiery w sprawie stadionu Zgodnie z zapowiedziami klub dziś złożył w urzędzie miasta wniosek o pozwolenie na budowę swojego nowego obiektu w Bramley-Moore Dock. Projekt zmienił się bardzo nieznacznie w stosunku do pierwotnej wizji.

Reklama

Dziś w Liverpoolu moment wyczekiwany od 2016 roku – Everton oficjalnie zgłasza gotowość do budowy swojego nowego stadionu w miejscu doku Bramley-Moore. Dokumentacja czeka teraz na ocenę urzędników miejskich, po której nastąpi okres obligatoryjnych konsultacji z organizacjami i mieszkańcami.

W Evertonie żywią nadzieję, że proces pójdzie dobrze, ponieważ w przygotowaniu dokumentacji aktywnie współpracowano z miejskimi planistami i organizacją Historic England, która zajmuje się ochroną zabytków.

Jako bonus świąteczny, Everton zaprezentował również 4 nowe, aktualne wizualizacje, prezentujące ostateczną wersję koncepcji. Najbardziej zasadnicza różnica pomiędzy wyjściowymi a nowymi wizualizacjami to położenie wielopoziomowego parkingu, który pierwotnie planowano jako osobny budynek. Teraz został zintegrowany z zachodnią trybuną stadionu, tworząc jeden obiekt. Poniższe zestawienie pokazuje nową wizualizację na górze, pierwotną na dole:

Bramley-Moore Dock Stadium

Przypomnijmy, że nowy stadion Evertonu ma pomieścić ok. 52 tys. widzów z możliwością wpuszczenia do 60 tysięcy, jeśli prawo dopuści korzystanie z miejsc stojących. Jego koszt szacowany jest na 500 mln funtów, ale należy spodziewać się, że może jeszcze wzrosnąć.