Radom: Odwołanie odrzucone, można budować

źródło: HalaDlaRadomia.pl

Radom: Odwołanie odrzucone, można budować KIO odrzuciła odwołanie od wyniku przetargu w Radomiu. To oznacza, że zwycięskie konsorcjum może przystąpić do pracy – poinformowało Radomskie Centrum Sportu. Za nieco ponad rok Radomiak powinien mieć nowy stadion.

Reklama

Wkrótce na nowo będą mogły ruszyć prace przy budowie Radomskiego Centrum Sportu. Krajowa Izba Odwoławcza, po rozpoznaniu odwołania wniesionego przez firmę Betonox Construction, odrzuciła jej argumenty. To oznacza, że rozstrzygnięcie przetargu na realizację inwestycji zostało utrzymane w mocy.

Bardzo się cieszę z takiego rozstrzygnięcia. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby wkrótce podpisać umowę z wykonawcą. Mam nadzieję, że najpóźniej za rok wspólnie będziemy mogli cieszyć się z nowej hali i stadionu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że na przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejsza opiewała na kwotę 67 mln 527 tys. zł. Złożyło ją konsorcjum stołecznych firm Erekta Budownictwo sp z o.o./Interiors Karolina Pawlak. Firma dała 5 lat gwarancji. Drugą ofertę, na kwotę ponad 82 mln złotych przedstawiła firma Betonox Construction z Sopotu, dając przy tym 3 lata gwarancji.

W ramach całego zadania, oprócz dokończenia budowy hali i stadionu, ma być wybudowany także układ komunikacyjny wokół RCS-u.

Stadion i hala dla Radomia© Radomiskie Centrum Sportu

Reklama