Albania: Znamy datę otwarcia narodowego stadionu Albanii

źródło: własne

 Albania: Znamy datę otwarcia narodowego stadionu Albanii Choć inauguracja oficjalnie odbędzie się w dniu meczu Albanii z Francuzami, to pierwsze na murawę Arena Kombëtare wybiegną kobiety. Zagrają tu już 3 listopada.

Reklama

Po wielu przesunięciach i niedotrzymanych zapowiedziach, tym razem w Tiranie nie ma mowy o poślizgu. Stadion jest już sprawny, ma murawę, przetestowane oświetlenie i nagłośnienie. Dlatego czas szykować się na pierwszy mecz.

Oficjalne otwarcie, czyli mecz piłkarski połączony z ceremonią, odbędzie się 17 listopada tego roku. Rywalem będzie Francja, czyli ostatni przeciwnik w eliminacjach do Euro 2020. Dobry wynik daje Albanii wciąż szansę na awans do turnieju głównego. 

Zanim jednak największe emocje zawitają na nowy narodowy stadion, kibice będą mieli szansę odwiedzić sam obiekt i poznać bliżej kobiecą piłkę. W ramach walki o mistrzostwo Albanii pań, 3 listopada odbędzie się mecz Vllaznia-Apolonia. Zaplanowano go na 20:00, by sprawdzić w warunkach meczowych wszystkie systemy.

Przypomnijmy, że nowy narodowy stadion Albanii powstaje w miejscu historycznego Stadiumi Qemal Stafa, zachowując zresztą jego główną bramę. Pokryty czarnymi i czerwonymi panelami obiekt mieści ponad 22 tys. widzów i jest sprzężony z najwyższym w historii wieżowcem Albanii. Stadium Tower wznosi się na 100 metrów, co przynajmniej na jakiś czas da mu prymat.

Arena Kombëtare w Tiranie

Reklama