Gruzja: Stadion w Batumi na ostatniej prostej

źródło: apsny.ge

Gruzja: Stadion w Batumi na ostatniej prostej Prace na stadionie w Batumi posuwają się szybciej niż w planach. Otwarcie obiektu może nastąpić nawet dziewięć miesięcy przed terminem.

Reklama

Konstrukcja dwudziestotysięcznika w nadmorskim mieście Batumi rozpoczęła się jeszcze na początku 2018 roku. Prace na placu budowy postępowały w dobrym tempie i, jak informuje firma Stadion LCC odpowiedzialna za prowadzenie budowy, otwarcie może nastąpić już w styczniu 2020. Jest to termin imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę, że firma ma czas na wykończenie obiektu aż do października.Stadion w Batumi© Bahadir Kul Architect

- Konstrukcja stadionu weszła w fazę końcową. W tym momencie prowadzone są naprawy wewnątrz stadionu, planujemy także ustalenie zasięgu pola gry - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Stadion LCC.

Wiadomo także, że przedstawiciele firmy w ostatnim czasie spotkali się z wykonawcą, firmą Anagi Construction Company,  a także przedstawicielami Gruzińskiego Związku Piłki Nożnej i UEFA w celu omówienia postępów w pracach oraz ustalenia dalszego planu działania.

- Na ten moment stadion jest zgodny ze standardami i wymaganiami UEFA. Zważywszy na obecne tempo prac planujemy zakończyć budowę wcześniej niż było to przewidziane w umowie - ogłosiło Stadion LCC.


Reklama