Gruzja: Bardzo dobre tempo w Batumi

źródło: Adjara.gov.ge

Gruzja: Bardzo dobre tempo w Batumi Otwarcie za ponad półtora roku, a tymczasem konstrukcja żelbetowa prawie gotowa, podobnie jak stalowy szkielet dachu. Już rośnie efektowna membrana – w Batumi prace idą naprawdę szybko.

Reklama

Dziś na placu budowy jest 400 osób, a liczba ma się jeszcze zwiększyć do 500 pracowników. Nie tylko nic nie zagraża terminowi ukończenia najnowocześniejszego stadionu Gruzji, ale też może on powstać przed czasem.

Termin wykonania to przełom września i października 2020 (34 miesiące), a tymczasem na budowie dziś już prawie kompletna konstrukcja żelbetowa – zostały elementy górnych trybun na zachodzie i północy – oraz kompletny stalowy dach nad nią.

Batumi Stadium© Government of Autonomous Republic of Adjara

Po południowej stronie rozpoczęto już układanie membrany, która stanie się kluczowym elementem architektury. Pokryje nie tylko trybuny, ale też fasadę, tworząc dynamiczny układ nawiązujący do tradycyjnego adżarskiego tańca wojennego chorumi.

Z pojemnością nieco ponad 20 tys. miejsc (niemal równo rozdzielone na dwa poziomy) nowy stadion stanie się największym i najlepszym w całej autonomicznej republice Adżary. Spełni wszystkie wymogi IV Kategorii UEFA. Budżet jest ustalony na poziomie 99,5 mln lari (ok. 140 mln zł).

Batumi Stadium© Government of Autonomous Republic of Adjara

Batumi Stadium© Government of Autonomous Republic of Adjara

Reklama