Belgia: Royal Antwerp może budować drugą nową trybunę

źródło: własne [MK]; autor: michał

Belgia: Royal Antwerp może budować drugą nową trybunę To będzie ciekawy, choć męczący rok dla kibiców Royal Antwerp. „The Great Old” rozpoczynają budowę budowę południowej trybuny. Będzie ją oglądał komplet widzów w każdym jednym meczu, bo tak duże jest zapotrzebowanie.

Reklama

Gdy zabierali się za odbudowę pozycji klubu, dopiero wracali do belgijskiej esktraklasy. Dziś są w przededniu meczu Ligi Europy przeciwko Viktorii Pilzno. No, prawie w przededniu, bo grają w czwartek. Nie mogą zresztą skorzystać z własnego stadionu, bo ten nie spełnia wymogów licencyjnych. Dlatego przyjdzie im zagrać na wielkim narodowym w Brukseli.

Royal Antwerp - Stadion Bosuil

W przyszłym roku mają już z powodzeniem grać u siebie za sprawą nowej południowej trybuny. Jej budowa jeszcze formalnie się nie rozpoczęła, ale burzenie starego „akwarium” (przeszklony pawilon z miejscami premium za szybą) zostało zatwierdzone w lipcu i nic już nie blokuje prac. Za niecały rok ma tu powstać naprawdę okazała trybuna, która zrówna się wysokością z nową główną trybuną, postawioną w 2018 roku.

Poza podniesieniem pojemności, nowa trybuna zapewni biura dla klubu oraz nowe pomieszczenia dla akademii sportowej funkcjonującej wokół stadionu. Budowę w ok. 10 miesięcy ma zrealizować Ghelamco, a belgijski futbol przyzwyczaił nas do tego, że da się budować naprawdę ekspresowo. Zresztą, było tak już ze wspomnianą główną trybuną.

Royal Antwerp - Stadion Bosuil

Na razie problemem numer jeden jest nie sama budowa, bo ją blokował tylko brak pozwoleń. Kłopot w tym, że po zamknięciu „akwarium” pojemność stadionu spadła do tylko 13 tys. miejsc, a właśnie tyle karnetów sprzedano. Z jednej strony komplet co mecz to dobra sprawa. Ale z drugiej – to zmarnowany rok dla osób poza tą listą, a Royal Antwerp mają bardzo ambitne plany.

Chcą dojść do pozycji Club Brugge i Anderlechtu, walcząc o najwyższe cele. Pomóc w tym ma arena piłkarska godna silnej drużyny. Jej pojemność, po dobudowaniu dwóch kolejnych trybun, ma osiągnąć pułap 23-27 tys. widzów, zależnie od konfiguracji.

Reklama