Nowy projekt: Stadion Puszczyka odmieni oblicze w rekordowym tempie

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Stadion Puszczyka odmieni oblicze w rekordowym tempie W belgijskiej Antwerpii stanie trybuna na ponad 5 tysięcy. Mało tego, ma być gotowa do użytku po zaledwie trzech miesiącach prac!

Reklama

To nie żart, Royal Antwerp otrzymał w piątek zgodę na przebudowę Bosuil Stadion, czyli w dosłownym tłumaczeniu Stadionu Puszczyka. Najważniejszy historycznie stadion Antwerpii ma otrzymać zbudowaną od podstaw zachodnią trybunę główną. Zastąpi ona co prawda starą już konstrukcję z 1923 roku, ale za to modernizowaną ostatni raz zaledwie w 2015.

Bosuil Stadion

Pojemność zmieni się bardzo znacząco, rosnąc z 2373 miejsc do 5362 krzesełek. Skok pojemnościowy nie wpłynie jednak istotnie na cały stadion, ponieważ pojemność innych trybun zostanie ograniczona, by zachować aktualne 12 975 miejsc. Docelowo klub liczy jednak, że uda się osiągnąć ok. 20 tysięcy, gdy pozostałe sektory również się zmienią.

Bosuil Stadion

Nowa zachodnia trybuna przede wszystkim zaoferuje jednak wielką zmianę infrastrukturalną. Za widownią znajdzie się 6 kondygnacji z miejscem na biura klubowe, nowe szatnie, pomieszczenia do pracy mediów oraz szerokie zaplecze biznesowe, w tym restauracje z widokiem na boisko.

Realizowany prywatnie projekt ma już zgodę na budowę i ma wyłonionego wykonawcę, znanego dewelopera Ghelamco. Ma przystąpić do prac budowlanych na przełomie czerwca i lipca, a już pod koniec września trybuna ma być gotowa do użytku. Prace będą oczywiście trwały po otwarciu, ale nie wpłyną na harmonogram meczów.

To o tyle istotne, że Royal Antwerp FC właśnie awansował po wielu latach do Jupiler League i dodatkowe dochody z nowej trybuny bardzo się przydadzą.

Reklama