Szczecin: Pale pod pierwszą trybunę wbite

źródło: Stadion.Szczecin.pl

Szczecin: Pale pod pierwszą trybunę wbite Choć stary nasyp z zachodniego łuku nie zniknął jeszcze w pełni, wykonawca już zakończył palowanie pod nową trybunę. Było to możliwe dzięki przesunięciu widowni bliżej boiska. Relacja szczecińskiego Centrum Informacji Miasta.

Reklama

Zakończyło się palowanie pod trybunę zachodnią nowego stadionu. Pozwoli to na wzmocnienie konstrukcji widowni, która dzięki temu będzie stabilna i bezpieczna dla kibiców. Ukończenie palowania oznacza, że można przejść do prac fundamentowych.

Na obiekcie przy ul. Twardowskiego kontynuowane są również prace rozbiórkowe i roboty ziemne na trybunie południowej, choć jej znaczna część wciąż istnieje. Sporo dzieje się także na boisku nr 3. Przypomnijmy, że właśnie to boisko - obecnie na etapie prac ziemnych - ma być jednym z dwóch gotowych do użytkowania już tej jesieni.

W miejscu przyszłego budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży rozpoczęto prace związane z wykonaniem ścian monolitycznych nadziemia. Roboty w tym miejscu będą kontynuowane również w najbliższych dniach.

Stadion im. Floriana Krygiera© UM Szczecin

Reklama