Szczecin: 5 milionów na wyposażenie i murawa za milion

źródło: PogonSzczecin.pl / GS24.pl

Szczecin: 5 milionów na wyposażenie i murawa za milion Jeszcze w tym roku miasto Szczecin musi dokonać kolejnych wydatków związanych z budową stadionu. W okolicach 5 mln zł powinno kosztować wyposażenie boisk. Z kolei Pogoń na własną rękę wymienia nawierzchnię boiska.

Reklama

Szczecin szykuje się na wydanie kolejnych milionów związanych z budową stadionu piłkarskiego i akademii dla młodzieży wokół. Mówimy o sumie 5 mln zł na wyposażenie, które nie zostało ujęte w przetargu na budowę. Środki pójdą na wyposażenie boisk treningowych. Miały być wydane później, jednak – na wniosek Pogoni – wykonawca odda dwa pierwsze boiska (nr 3 i 5) już tej jesieni.

Stadion im. Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Wspomniana suma ma pokryć koszty wyposażenia sportowego (bramki, piłkochwyty, itd.) oraz maszyn do pielęgnacji wszystkich boisk. To specjalne kosiarki, rozsiewacze nawozów, aeratory, wózki do malowania linii czy specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji nawierzchni hybrydowej.

Nie oznacza to, że stadion jest droższy o 5 mln zł – takiego wyposażenia miasto nie musiało uwzględniać w wyjściowym przetargu. Niemniej, suma wydatków związanych z piłkarskim kompleksem rośnie.

Aktualnie wymieniana jest również murawa stadionu. To jednak nie wydatek miejski, ponieważ władze Szczecina wymianę boiska – wraz z kompletem instalacji i przesunięciem go do optymalnej pozycji – zaplanowały na przyszły rok.

Tym razem to prywatna inicjatywa Pogoni, ponieważ dotychczasowe boisko zebrało bardzo niskie noty i mogło nie wytrzymać nawet jednej rundy. Operacja jest warta ok. 1 mln zł, jednak Pogoń nie zapłaci za nią pieniędzmi. Rozliczeniem będzie dalsza współpraca barterowa z firmą Trawnik Producent, który jest największym w Polsce dostarczycielem nawierzchni z trawy rolowanej.

Reklama