Jastrzębie-Zdrój: Nowe krzesełka już na stadionie

źródło: własne [MK]; autor: michał

Jastrzębie-Zdrój: Nowe krzesełka już na stadionie W lutym zamówione, latem zainstalowane. Co prawda to tylko niewiele ponad tysiąc, ale kibice GKS-u z pewnością docenią nowe foteliki, wreszcie w barwach ich klubu.

Reklama

Przed sezonem 2019/20 w Jastrzębiu-Zdroju pojawiły się istotne zmiany. Stadion co prawda wciąż remontowany jest tylko doraźnie, ale wreszcie doczekał się solidnej reprezentacji barw klubowych GKS-u Jastrzębie.

Zależało nam na tym, żeby zachować kolorystykę klubową GKS-u. Stadion to obiekt przede wszystkim dla naszych pierwszoligowych piłkarzy, chcemy to pokazać – podkreślał zastępca dyrektora jastrzębskiego MOSiR-u, Michał Szelong.

Stadion w Jastrzębiu© UM Jastrzębie-Zdrój

Dziwnie brzmi wyrażenie „zachować kolorystykę”, ponieważ od lat stadion nie miał barw lokalnego klubu, doczekał się ich dopiero w ostatnim czasie. Stało się to za sprawą 1170 jednoczęściowych fotelików podzielonych na dwa sektory: zachodni w zieleni, wschodni w czerni.

MOSiR Jastrzębie-Zdrój złożył zamówienie na foteliki jeszcze na początku roku. Model bez składanego siedziska wybrano świadomie, bowiem dzięki temu przetarg miał nie przekroczyć tzw. progu unijnego (wartość do 30 tys. €). Jednak ostatecznie złożone oferty przekraczały tę kwotę i wybrano propozycję firmy Interplastic, wartą 155 tys. zł.

To nie jedyna zmiana wprowadzana w tym roku przy ul. Harcerskiej. Jak informuje MOSiR, obecnie trwają prace remontowe w pomieszczeniach przynależnych do stadionu (m. in. szatniach sędziowskich i klubowych). Z kolei jeszcze przed wymianą krzesełek, ogrodzony został parking przy stadionie.

Stadion w Jastrzębiu© UM Jastrzębie-Zdrój

Reklama