Radom: Przetarg na dokończenie stadionu przedłużony

źródło: własne [MK]

Radom: Przetarg na dokończenie stadionu przedłużony Miał potrwać miesiąc, ale oferenci dostaną jeszcze 10 dni na przygotowanie ofert. MOSiR Radom uzasadnia to dużym zainteresowaniem wśród firm budowlanych.

Reklama

Dokładnie 14 maja w Radomiu ogłoszono przetarg na dokończenie porzuconych przez poprzednich wykonawców hali i stadionu piłkarskiego. Termin składania ofert pierwotnie wyznaczono na 17 czerwca, jednak dziś MOSiR poinformował o jego przedłużeniu.

Stadion Radomiaka© Radomiskie Centrum Sportu

W związku z dużym zainteresowaniem ogłoszonym przetargiem na wykonanie zadania pn. „Dokończenie obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową oraz stadion piłkarski w Radomiu przy ul. Struga oraz budowa dróg służących obsłudze Radomskiego Centrum Sportu” oraz pojawiającymi się w związku z nim zapytaniami, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedłużył termin składania ofert. Zainteresowane wykonaniem wspomnianego zadania podmioty mają czas na złożenie oferty do 27 czerwca br. – czytamy w komunikacie MOSiR.

W radomskim magistracie oczekują, że dokończenie całej inwestycji będzie wymagało 12 miesięcy. Jeśli więc znajdzie się chętny i spełni oczekiwania miasta, stadion z halą powinny być gotowe do użytku na starcie sezonu piłkarskiego 2020/21.

Gdyby inwestycja była realizowana zgodnie z harmonogramem, oba obiekty byłyby gotowe. Niestety, usunięcie niedotrzymujących terminu wykonawców wymusiło inwentaryzację i rozpisanie nowego przetargu. Aktualnie zaawansowanie prac jest szacowane na 85% w przypadku hali i 53% w przypadku stadionu.

Reklama