Wrocław: Przedszkole będzie droższe

źródło: GazetaWroclawska.pl; autor: michał

Wrocław: Przedszkole będzie droższe Żaden z oferentów nie zmieścił się w oczekiwaniach miasta. Jeśli przedszkole na Stadionie Wrocław ma powstać, to będzie trzeba dołożyć ponad 60% do założonej kwoty. Lub jeszcze więcej.

Reklama

W przetargu na przebudowę pawilonu pod południową trybuną Stadionu Wrocław wpłynęły trzy oferty. Samo zainteresowanie pracami to dobra wiadomość, ale kwoty zaproponowane przez chętnych nie napawają optymizmem w równym stopniu.

  • Nexus Nowe Technologie – 2 138 970 zł;
  • Sawrem (konsorcjum) – 5 445 210 zł;
  • Maxbud ABJ – 6 972 501 zł.

Już sama rozbieżność między kwotami robi ogromne wrażenie – najdroższa jest ponad trzykrotnie wyższa od najniższej. Niestety, wszystkie są wyższe od założeń spółki Stadion Wrocław, która planowała wydać na realizację zadania 1,3 mln zł. Najkorzystniejsza oferta jest więc wyższa o ponad 60% od posiadanego budżetu.

Stadion Wrocław

Dlatego operator stadionu przekazał władzom miasta decyzję, czy może liczyć na dofinansowanie i wybrać pierwszą ofertę. Oczywiście warunkiem jej akceptacji będzie spełnienie warunków przetargu. Aktualnie trwa sprawdzanie oferty.

Przypomnijmy, że otwarcie przedszkola na Stadionie Wrocław miało nastąpić w zeszłym roku, ale do dziś do niego nie doszło po spektakularnej klapie niedoszłego operatora. Tymczasem prezydent Jacek Sutryk w trakcie kampanii zapowiadał, że zamierza stworzyć ok. 2 tys. nowych miejsc w przedszkolach i stworzenie takiej placówki na stadionie wydaje się sensownym posunięciem.

Reklama