Wrocław: Kolejne podejście do przedszkola na stadionie

źródło: Naszemiasto.pl / RadioWroclaw.pl / własne [MK]; autor: michał

Wrocław: Kolejne podejście do przedszkola na stadionie Spółka Stadion Wrocław szuka chętnych, którzy opracują dokumentację dla przedszkola. Ma ono zająć do 14 sal w południowym pawilonie stadionu, tzw. fasolce. Powinno być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Reklama

Przedszkole na Stadionie Wrocław jest zapowiadane od wielu miesięcy, ale dotąd nie udało się go wdrożyć. Tym razem nie prywatna spółka, ale miejski operator Stadionu Wrocław ogłosił przetarg, by część areny Euro 2012 zamienić w placówkę edukacyjną dla młodych wrocławian.

Mówimy o jednej z tzw. fasolek, czyli niezależnych konstrukcyjnie pawilonów zlokalizowanych pod trybunami. Przedszkole ma zająć w sumie 2,33 tys. m2 powierzchni, czyli 14 sal i 3 szatnie. Zdecydowana większość (9 sal i 2 szatnie) znajdzie się na trzeciej kondygnacji fasolki, zajmując całe piętro. Połowę kolejnego piętra zajmie dalsza część placówki.

Stadion Wrocław

Do września przedszkole musi być gotowe na przyjęcie 200-220 dzieci, ale docelowo (z uwzględnieniem trzeciego piętra) przewiduje się, że powstanie miejsce dla 350 wrocławian w wieku 3-6 lat.

Nie ma pewności, ile może kosztować realizacja projektu. Najwcześniej dowiemy się tego tuż po południu 19 kwietnia, ponieważ do wtedy operator areny czeka na oferentów. W piątek skończył się czas na odwiedzenie miejsca przyszłej inwestycji. Jednocześnie sam fakt, że miejska spółka ogłosiła przetarg oznacza, że to miasto zapłaci za powstanie przedszkola, choć pierwotnie miał je zrealizować operator prywatny.

Codzienne uczestnictwo co najmniej 200 dzieci w życiu Stadionu Wrocław to jednak dobra wiadomość. Idzie ona w parze z zapowiadanym ożywieniem otoczenia areny. W tym sezonie na terenach zielonych przylegających do stadionu ma powstać zewnętrzna siłownia, plac zabaw, boisko do piłki nożnej, piłki siatkowej oraz koszykówki. Będą także dwie ścieżki biegowe.

Stadion Wrocław

Stadion Wrocław

Reklama