Londyn: Stadion West Hamu bardziej bordowy

źródło: własne [MK]; autor: michał

Londyn: Stadion West Hamu bardziej bordowy Po długim sporze kibice wreszcie się doczekają – zielony dywan wokół boiska zostanie zastąpiony nową nawierzchnią, w barwach i z symboliką West Ham United. To kolejny zabieg mający podnieść wizerunek niepopularnego stadionu.

Reklama

W najbliższych dniach West Ham odmieni nieco wizerunek London Stadium. Klub przed wielkosobotnim meczem (20 kwietnia) z Leicester wyłoży wokół boiska bordową wykładzinę. Zastąpi ona dotychczasowy zielony dywan, który klubowi nie podobał się od początku. Za tę kosmetyczną zmianę WHU zapłaci 250 tys. funtów (ok. 1,24 mln zł).

Sprawa jest z pozoru błaha, a jednak była przedmiotem poważnego sporu pomiędzy West Ham United a operatorem publicznego stadionu. Operator uważał, że barwy powinny być neutralne, a docelowo duża i eksponowana w telewizji powierzchnia miała przypaść w udziale np. sponsorowi nazwy stadionu, którego dotąd nie udało się pozyskać.

Dopiero pod koniec 2018 udało się osiągnąć kompromis w tej sprawie. Porozumienie było częścią ugody przedsądowej podpisanej w listopadzie zeszłego roku. Wraz z nadaniem patronatu poszczególnym trybunom barwy klubowe mają poprawić wizerunek stadionu wśród kibiców West Hamu.

W imieniu wszystkich piłkarzy wyrażam zachwyt z tej nadchodzącej wkrótce zmiany. London Stadium coraz bardziej staje się naszym domem z biegiem tego sezonu, gdy już zapuszczamy tu korzenie. Z nowymi barwami to uczucie będzie na pewno mocniejsze i dla piłkarzy, i dla kibiców – powiedział kapitan drużyny Mark Noble.

London Stadium

Reklama