Londyn: West Ham liczy na podniesienie pojemności do 66 tysięcy

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: West Ham liczy na podniesienie pojemności do 66 tysięcy Zamiast dodatkowych miejsc w ostatnich miesiącach WHU mieli o 3 tysiące krzesełek mniej do dyspozycji. Dziś, gdy miał rozpocząć się proces w tej sprawie, wreszcie udało się osiągnąć ugodę.

Reklama

Jak pewnie wiecie, same spory sądowe pomiędzy West Ham United a operatorem London Stadium przekroczyły już koszt 4 milionów funtów. Dziś miał rozpocząć się kolejny proces, tym razem w sprawie pojemności obiektu. Na szczęście tuż przed jego startem obie strony poinformowały we wspólnym oświadczeniu, że udało się osiągnąć porozumienie.

Chodzi o kwestię pojemności London Stadium. Obiekt ma nominalnie 60 tysięcy, ale od wielu miesięcy operator (spółka E20, córka LLDC) ograniczał pulę miejsc do 57 tysięcy ze względów bezpieczeństwa.

London Stadium© EtienneSoumoy

West Ham chciał walczyć o uwolnienie „wstrzymanych” krzesełek i negocjacje w sprawie dalszego powiększania. London Stadium ma bowiem możliwość bezpiecznego ugoszczenia nie mniej niż 66 tysięcy widzów w konfiguracji piłkarskiej.

„Obie strony z przyjemnością podjęły pierwszy krok w kierunku osiągnięcia przez London Stadium jego potencjału 66 tysięcy miejsc, z korzyścią dla obu partnerów, dzięki czemu stałby się największym w Londynie i drugim co do wielkości w Premier League. Wzrost pojemności uczyni też London Stadium atrakcyjniejszym dla potencjalnego partnera naming rights.

Porozumienie oznacza, że – zależnie od pozwoleń i regulacji – klub będzie mógł natychmiast sprzedawać 60 tysięcy biletów, a także zostawia miejsce dla podniesienia tej liczby do 66 tysięcy w przyszłości. Warunki oznaczają dodatkowe środki dla E20 oraz znaczący wzrost zysków dla West Ham United w dniu meczowym – to układ korzystny dla wszystkich” – czytamy w oświadczeniu. Porozumienie przychodzi w bardzo dobrym okresie, ponieważ West Ham ma już ponad 52 tysiące osób (!) na liście oczekujących na karnety.

London Stadium© @cfcunofficial

Reklama