Stadium of the Year: Głosowanie Publiczne – 2. Samara Arena

źródło: własne | MK

Stadium of the Year: Głosowanie Publiczne – 2. Samara Arena Ze wszystkich kandydatów ten właśnie najdłużej był na czele stawki podczas głosowania. Zebrał też najwięcej głosów w ogóle. Niewystarczające okazało się jednak wsparcie w samej Samarze, dlatego tylko i aż drugie miejsce.

Reklama

Samara Arena zbierała dobre oceny tak od Internautów, jak od członków Jury. Dobre nie oznacza jednak najlepsze. Dlatego samarski stadion, pomimo swego kosmicznego kształtu i imponujących rozmiarów, zajmuje drugie miejsce na podium w tegorocznym konkursie.

W sumie w swoich głosach Samarę wskazało 16 691 osób, więc prawie połowa uczestników Głosowania Publicznego (47,2%). To również stadion zdobywający poparcie najrówniej niezależnie od narodowości głosujących. Dwie trzecie Rosjan, połowa Białorusinów, więcej niż co trzeci Polak, a do tego więcej niż co czwarty Amerykanin czy Austriak wybierali właśnie Samara Arenę.

Jednak stosunkowo często Samara zdobywała notę 1-gwiazdkową (3236 razy, najwięcej w konkursie) i była najczęstszym drugim wyborem (3653 przypadły jej 4 gwiazdki). Zabrakło osób, które uważały ten stadion za zdecydowanie najlepszy, a tego przecież potrzeba najbardziej...

Stadium of the Year

Reklama