Stadium of the Year: Poznajcie Jurora – Robert Kennedy

źródło: własne | MK

Stadium of the Year: Poznajcie Jurora – Robert Kennedy Dziś zaczynamy prezentację Jury, które składa się z trzech architektów, którzy łącznie zaprojektowali kilkadziesiąt stadionów. Alfabet nakazuje rozpocząć od Roberta D. Kennedyego, którego stadiony wspólnie mają ok. pół miliona miejsc!

Reklama

Gdy zaczynał pracę nad swoim pierwszym stadionem w 1992, Robert nie miał jeszcze pojęcia, że właśnie ze stadionami zwiąże się zawodowo na kolejnych 27 lat. A nie był to byle jaki obiekt, bo realizowany dla Szkockiego Związku Rugby Murrayfield, stadion narodowy.

Robert Kennedy

Jako architekt, wtedy partner w firmie The Miller Partnership, miał okazję pracować w najbardziej ekscytującym okresie w brytyjskim projektowaniu stadionów. Dziś dyrektor w Holmes and Miller, odpowiada za projekty o łącznej pojemności ok. 500 tysięcy miejsc, w Wielkiej Brytanii i za granicą. Nie widzi końca nieustającej ewolucji stadionów i aren sportowych.

Do najbardziej interesujących realizacji w swojej zawodowej drodze zalicza Ricoh Arenę w Coventry, King Power Stadium w Leicester czy wspomniane już Murrayfield, które do dziś jest największym zaprojektowanym przez niego stadionem z pojemnością 67,5 tys. widzów.

Rynek stale się zmienia i firma postawiła także na realizacje zagraniczne, realizując z powodzeniem przełomową The Arena w Ahmadabadzie (Indie) czy kompleks piłkarski w New Jersey (USA). A ponieważ w najbliższych latach firma stawia właśnie na zagranicę, Holmes Millers Architects otwiera biuro w chińskim Guangzhou, by sprostać zapotrzebowaniu na obiekty sportowe.

Reklama