Białystok: Kto patronem przy Słonecznej?

źródło: DDB24.pl

Białystok: Kto patronem przy Słonecznej? Stadion im. 42 Pułku Piechoty – tak może się wkrótce nazywać Stadion Miejski w Białymstoku. Kibice Jagiellonii wciąż prowadzą konsultacje i właśnie Pułk zgromadził dotąd największe wsparcie. Wyniki w przyszłym tygodniu, później zmiana nazwy.

Reklama

We wrześniu radni białostockiego PiS oddali kibicom decyzję, jak powinien nazywać się Stadion Miejski. Dotąd nie ma on nie tylko sponsora, ale także patrona, stąd decyzja o dopuszczeniu zmiany.

Stowarzyszenie Dzieci Białegostoku zaprosiło fanów do zgłaszania propozycji. Do końca września pojawiło się 11 kandydatur, które poddano konsultacjom przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław.

Wg danych zebranych przez stowarzyszenie zdecydowanie największe poparcie ma kandydatura 42 Pułku Piechoty, za którym opowiedziało się 487 ankietowanych. Na drugim miejscu w ankiecie na stadionie plasował się Ryszard Kaczorowski (110 głosów), a na trzecim Wiktor Wołkow (23 głosy).

Formalnie konsultacje trwają do 14 października, ale wydaje się, że 42 Pułk Piechoty jest najbardziej popularną z opcji. Nie bez przyczyny zresztą, ponieważ Jagiellonia ma swoje korzenie właśnie w sportowcach 42 Pułku Piechoty.

Po wyborze najpopularniejszego kandydata radni otrzymają od kibiców wynik i mają głosować w sprawie nadania arenie piłkarskiej patronatu.

Stadion Miejski w Białymstoku© Maciej Lulko Fotografia Architektury

Reklama