Niemcy: Budowa we Fryburgu jeszcze w tym roku?

źródło: Badische-Zeitung.de

Niemcy: Budowa we Fryburgu jeszcze w tym roku? Miała być w 2019, ale prace mogą rozpocząć się przed końcem 2018 roku. To dobra wiadomość, całkiem realna dzięki sprawnemu procesowi zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Reklama

Jak być może pamiętacie, na 42 hektarach w rejonie Wolfswinkel we Fryburgu Bryzgowijskim ma powstać stadion piłkarski dla SC Freiburg. W lipcu tego roku radni opowiedzieli się w głosowaniu za zgodą na budowę. O tym już pisaliśmy.

Nie pisaliśmy za to, że w czerwcu zmieniony został plan zagospodarowania przestrzennego, który głosowanie radnych umożliwił. Dziś zmiany w tym planie zostały zaakceptowane na szczeblu regionalnym, co było warunkiem koniecznym do rozpoczęcia prac.

SC Freiburg Stadion

W połowie października decyzja wejdzie w życie, a później pozostanie czekać, aż decyzja o pozwoleniu na budowę trafi na ręce spółki stadionowej, powołanej wspólnie przez miasto Fryburg oraz klub SC Freiburg.

Nowy stadion będzie mógł wejść w fazę budowy jeszcze w tym roku, czyli wcześniej niż zapowiadano jeszcze w lipcu. Oczywiście zmiana jest niewielka i nie wpłynie w istotny sposób na harmonogram prac (zakończenie budowy w 2020). Dobrze jednak widzieć dobre wieści w tym opóźnionym o wiele lat projekcie.

Arena z pojemnością prawie 35 tys. widzów ma kosztować poniżej 80 mln €, jednak całkowity koszt – wraz z infrastrukturą – przekroczy najpewniej 131 mln €.

Reklama