Elbląg: Lampy przetestowane, w sobotę pierwszy mecz

źródło: własne | MK

Elbląg: Lampy przetestowane, w sobotę pierwszy mecz To będzie historyczna chwila dla Olimpii Elbląg. Jej zawodnicy po raz pierwszy w historii zagrają u siebie przy sztucznym oświetleniu. Lampy miały być pierwotnie gotowe do końca listopada.

Reklama

Pod koniec lipca zaczęła się ich instalacja, a wczoraj były już w pełni sprawne. Cztery maszty dające natężenie nawet 1600 lux zostały wykorzystane podczas wieczornego treningu o 19:45.

Pora nie jest przypadkowa, ponieważ dokładnie o tej samej godzinie w sobotę rozpocznie się mecz Olimpii z GKS-em Bełchatów, pierwszy w historii areny przy Agrykola 8 rozegrany przy sztucznych światłach. Klub zaprasza kibiców wcześniej, na 19:30, gdy lampy zaczną się nagrzewać.

Zgodnie z przetargiem firma BULLAIT Andrzej Ciuchta miała czas do końca listopada, jednak już wcześniej zapowiadano, że trwające od maja przygotowania doczekają się finału znacznie szybciej.

Za swoją pracę wykonawca otrzyma ok. 1,6 mln zł. Z kolei koszty funkcjonowania nowej instalacji najpewniej w całości będzie pokrywał MOSiR.

I jest jasno

Reklama