Elbląg: Ruszyły prace nad oświetleniem dla Olimpii

źródło: własne | MK

Elbląg: Ruszyły prace nad oświetleniem dla Olimpii Na stadionie przy Agrykola 8 wreszcie zrobi się jasno. Na razie powstały wykopy, w których wkrótce pojawią się maszty. Wykonawca nie musi jednak przesadnie się śpieszyć, ma czas do końca listopada.

Reklama

We wtorek na stadionie przy Agrykola 8 w Elblągu rozpoczęły się prace nad instalacją sztucznego oświetlenia. Nie ma jeszcze samych masztów, na razie pojawiła się koparka i wykonano wykopy, w których maszty będą instalowane. Czas na realizację inwestycji wartej 1,6 mln zł firma BULLAIT Andrzej Ciuchta ma czas do końca listopada.

Bardzo możliwe, że jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 2018/19 Olimpia zagra przy „świeczkach”, które zaprojektowane są dla czterech natężeń, od 75 do 1600 lux. To co prawda za mało na transmisję HD (wymagane 2000 lux), jednak z powodzeniem wystarczy nie tylko na II Ligę, w której zagra Olimpia, ale też na I Ligę – w razie awansu.

W związku z prowadzeniem inwestycji wyłączony będzie łuk C na stadionie. Po montażu oświetlenia Olimpia liczy na kolejne etapy, w tym dostosowanie największej, zachodniej trybuny do oczekiwań infrastrukturalnych. To jednak będzie zależne od wyników wyborów samorządowych i decyzji nowych władz.

Obiecane zdjęcia ze Stadion Miejski w Elblągu w Elblągu Olimpia Elbląg e-Olimpia.com MOSiR Elbląg Stadiony.net

Opublikowany przez Elbląskie inwestycje 15 maja 2018

Reklama