Elbląg: Maszty już prawie w komplecie

źródło: własne | MK; autor: michał

Elbląg: Maszty już prawie w komplecie Od wczoraj postępuje montaż lamp oświetleniowych na stadionie przy Agrykola 8 w Elblągu. W chwili pisania stoją już trzy z czterech masztów.

Reklama

W niedzielę Olimpia rozegrała swój ostatni mecz bez masztów oświetleniowych. Oczywiście nie oznacza to, że będą używane zawsze, ale już zawsze będą. Wczoraj rano na stadionie w Elblągu pojawił się dźwig, który zaczął podnosić „świeczki”. Wczoraj wykonawca zdążył postawić dwa, dziś do południa były już trzy, zatem do końca dnia komplet powinien stać na swoim miejscu.

Przypomnijmy, że przygotowania do montażu rozpoczęły się jeszcze w maju, gdy zaczęło się przygotowywanie fundamentów. Nowe maszty oświetleniowe będą mogły zaoferować światło o natężeniu od 75 do 1600 lux, a więc wystarczająco na I Ligę (Olimpia gra w II – przyp. red.).

Wykonawcą prac jest firma BULLAIT, która zadanie realizuje za 1,598 mln zł. Wykonawca zaoferował władzom Elbląga 5 lat gwarancji na swoją pracę. Zgodnie z warunkami przetargu zadanie ma być wykonane do 30 listopada tego roku, jednak terminy dobrano tak, by system był sprawny wcześniej, a montaż nie przeszkadzał w rozgrywaniu meczów.

Oświetlenie Stadionu

Jupitery przy #Agrykola8

Reklama