Chorzów: Ruszyła budowa toru żużlowego

źródło: PrzegladSportowy.pl

Chorzów: Ruszyła budowa toru żużlowego Przygotowania do wielkiego powrotu żużla na Stadion Śląski oficjalnie się rozpoczęły. Budowa toru jest już w toku, a za dwa tygodnie odbędą się pierwsze po przebudowie stadionu zawody.

Reklama

Dziś oficjalnie rozpoczęła się budowa toru żużlowego na Stadionie Śląskim. Na razie nie ma mowy o układaniu nawierzchni, w pierwszej kolejności konieczne jest zabezpieczenie bieżni lekkoatletycznej i fragmentów murawy na obiekcie.

Na wstępnym etapie prace oznaczają zwożenie infrastruktury i układanie zabezpieczeń. Układanie nawierzchni z kruszywa rozpocznie się oficjalnie 23 sierpnia, czyli za tydzień. Cztery dni później tor powinien być gotowy do testów, choć harmonogram daje bufor czasowy.

Stadion Śląski

Choć tymczasowy, tor na Śląskim nie będzie wcale mały. Obwód ma wynosić 370 metrów, czyli niewiele mniej od bieżni lekkoatletycznej. Wykonawcą toru jest polska firma One Sport, dla której to pierwsze tak duże przedsięwzięcie.

Choć w portfolio One Sport są wielkie imprezy żużlowe, to konwersji tak dużego stadionu na koncie dotąd nie mają. Koszt to ok. 600 tys. zł, a więc znacznie mniej niż za podobne realizacje oczekuje krytykowana wielokrotnie firma Ole Olsena. Jeśli więc poziom toru będzie zadowalający, dla One Sport otwierają się drzwi do jeszcze szerszego udziału w żużlu.

Pierwsze oficjalne zawody na Śląskim rozegrane zostaną 1 września, gdy zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Natomiast dwa tygodnie później przewidziano finał indywidualnych mistrzostw Europy. Po tym wydarzeniu ruszy usuwanie toru, a Śląski znów będzie lekkoatletyczno-piłkarski.

Żużel na Śląskim: So, let's begin!

Reklama