Bukareszt: Symboliczny początek rozbiórki Ghencei

źródło: CSASteaua.ro

Bukareszt: Symboliczny początek rozbiórki Ghencei Historyczny stadion Steauy Bukareszt przestaje istnieć. W sobotę kibice rumuńskiej „Gwiazdy” otrzymają ostatnią szansę na zabranie z obiektu pamiątek. Później zacznie się wyburzanie pod następcę.

Reklama

Wczoraj w Bukareszcie dziennikarzy zaproszono na symboliczne wydarzenie. Dwie drużyny młodych zawodników zagrały 10-minutowy pojedynek na wysuszonej, bo pozbawionej nawodnienia od miesięcy, murawie. Był to ostatni mecz w historii Stadionul Ghencea, jednego z najbardziej znanych stadionów Rumunii.

Pojedynek rozegrano oficjalną piłką Euro 2020, ponieważ właśnie przed tą imprezą w miejscu Ghencei ma powstać nowy stadion. Będzie tylko obiektem treningowym podczas imprezy, a i to wyłącznie pod warunkiem, że uda się zdążyć z pracami. Wątpliwości można mieć, ponieważ zostało już niecałe półtora roku, a przecież budowa nowej areny nie ruszyła wciąż z miejsca.

Na ceremonii pojawili się prominentni goście, na czele z prezesem rumuńskiej federacji piłkarskiej, Răzvanem Burleanu, a także burmistrzem 5. Sektora Bukaresztu, Danielem Floreą.

Po zakończeniu meczu goście mogli zabrać fragmenty zaniedbanej murawy do domu, każdy z certyfikatem autentyczności. Zwykli kibice Steauy będą mieć podobną szansę w sobotę, 1 września, gdy obiekt zostanie otwarty dla wszystkich.

Stadionul Ghencea© Compania Națională de Investiții

Stadionul Ghencea© Compania Națională de Investiții

Reklama