Nowy projekt: Darmstadt bliżej przebudowy stadionu

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Darmstadt bliżej przebudowy stadionu Firma Merck przedłużyła wieloletnią umowę sponsorską, co zabezpiecza finanse klubu i jego możliwość zainwestowania w budowę nowych trybun i biur. Oto, jaki będzie efekt w 2020!

Reklama

W czwartek SV Darmstadt 98 oraz Merck poinformowali, że umowy sponsorskie zostają przedłużone na kolejnych 6 sezonów. Merck to główny sponsor szkolenia młodzieży w Darmstadt, a także sponsor nazwy stadionu. Dzięki przedłużeniu partnerstwa do 2024 roku klub ma stabilne finanse, a to z kolei oznacza, że może spokojnie przystąpić do prac budowlanych na stadionie.

Merck-Stadion am Bollenfalltor

Rekonstrukcja stadionu Böllenfalltor to efekt braku możliwości budowy zupełnie nowej areny w Darmstadt. Ma być prowadzona etapowo, z zachowaniem dwóch prowizorycznych trybun za bramkami. Zbudowane niskim kosztem zadaszone sektory umożliwią stałe korzystanie z obiektu w trakcie trwających prac. Podobnie będzie z masztami oświetleniowymi, które zostaną na miejscu.

Pierwszy etap rekonstrukcji (wiosna 2018) to dobudowa biur klubowych za główną trybuną, po zachodniej stronie stadionu. Drugim etapem, począwszy od wyburzenia starej konstrukcji w lecie 2018, będzie budowa nowych sektorów po wschodniej stronie. By zachować tradycyjny charakter stadionu, dolne rzędy będą wyłącznie stojące, a miejsca siedzące znajdą się wyżej.

Merck-Stadion am Bollenfalltor

Wreszcie, najbardziej kosztowny trzeci etap ruszy latem 2019, gdy zburzona będzie główna trybuna. W jej miejscu stanie nowa, zbliżona kształtem do nowej wschodniej, ale z nieporównanie szerszym zapleczem. Prywatne loże i dwa kluby biznesowe to tylko część planowanych powierzchni. Pojemność wzrośnie do 18,6 widzów (dziś 17,4 tys.).

Cały projekt, stworzony przez frankfurckie 1100 Architekten, ma pochłonąć ok. 28,5 mln € (120 mln zł), z czego 15 mln zainwestuje miasto, 10 mln klub, a ostatnie 3,5 mln land Hesja.

Reklama