Szkocja: Aberdeen podpisało umowę na stadion

źródło: BBC.com / EveningExpress.co.uk; autor: michał

Szkocja: Aberdeen podpisało umowę na stadion Aberdeen FC oraz miejscy urzędnicy podpisali tzw. S75 (Section 75), czyli porozumienie w sprawie budowy nowego centrum treningowego i stadionu w Kingsford. Jednak projekt może wciąż zostać zatrzymany.

Reklama

Po długim oczekiwaniu doszło do podpisania porozumienia w sprawie budowy stadionu i centrum treningowego Aberdeen FC. Klub podpisał Section 75 wraz z urzędnikami z wydziału planowania miasta Aberdeen.

To oficjalny dokument potwierdzający gotowość obu stron do rozpoczęcia inwestycji. Wcześniej, w styczniu, szkocki klub piłkarski otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu w Kingsford, na zachodnich przedmieściach.

Aberdeen Kingsford Stadium

Na radość może być jednak zbyt wcześnie, bowiem grupa przeciwników No Kingsford Stadium (NKS) ma aż 90 dni od chwili podpisania umowy na złożenie oficjalnego zażalenia na decyzję. I NKS zapewnia, że właśnie to zrobi, ponieważ udało się uzbierać aż 50 tys. funtów na pokrycie kosztów postępowań apelacyjnych przeciwko stadionowi.

Oponenci to głównie mieszkańcy okolicznych wsi, którzy obawiają się negatywnego wpływu stadionu na komfort ich codziennego życia oraz na środowisko. Nie przekonują ich wielokrotne zapewnienia AFC, że klub chce być dobrym sąsiadem dla okolicznej społeczności.

Aberdeen Kingsford Stadium

Reklama