Chorzów: Inżynier wybrany, kiedy przetarg na budowę?

źródło: własne | MK; autor: michał

Chorzów: Inżynier wybrany, kiedy przetarg na budowę? Dziś w Chorzowie ważny dzień: doszło do wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na inżyniera. Sweco Consulting poprowadzi budowę nowego stadionu Ruchu i od tej firmy będzie zależeć wiele decyzji.

Reklama

W czwartek w Chorzowie doszło do wyboru inżyniera kontraktu dla budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów. To bardzo istotna decyzja, ponieważ właśnie inżynier będzie odpowiedzialny za pilotowanie inwestycji. Choć nazwa sugeruje osobę, projekt wart ponad 100 mln zł poprowadzi duży zespół ludzi. Wybór padł na Sweco Consulting.

Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Wybraliśmy firmę Sweco, gdyż po pierwsze ma ona doświadczenie w tej branży i inżynierów, którzy budowali m.in. stadiony Górnika Zabrze i Podbeskidzia, a po drugie jej oferta była najtańsza. W maju podpiszemy umowę, a następnie firma zabierze się do pracy. Pierwszą rzeczą będzie dokładne sprawdzenie dokumentacji technicznej, by uniknąć jakichkolwiek wad w projekcie, a następnie przygotowanie dokumentacji przetargowej i ogłoszenie przetargu – powiedział Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

stadion Ruchu Chorzów

Sweco przygotowało najtańszą ofertę, co nie znaczy, że tanią. Miasto zapłaci 2 104 530 zł. Rywale z AYESA Polska oczekiwali 2,229 mln zł, a trzecia i najdroższa oferta opiewała na 3,504 mln zł (ECM GROUP Polska).

Do oficjalnego podpisania umowy ze Sweco ma dojść na początku maja. – Jeśli chodzi o harmonogram prac to decyzję o tym czy obiekt powstawać będzie etapami czy też od razu jako całość podejmiemy po konsultacji z inżynierem kontraktu biorąc pod uwagę również możliwości finansowe miasta. To będzie nowoczesny obiekt przypominający stadiony GKS Tychy czy Cracovii – stwierdził wiceprezydent Michalik.

Ideałem byłoby rozpoczęcie budowy jeszcze w 2018 roku, jednak podczas czwartkowej konferencji wiceprezydent był ostrożny w zapowiedziach. Na pewno przetarg na budowę ma być rozstrzygnięty w tym roku.

Reklama