Chorzów: Bez planów na majówkę? Idź na Śląski!

źródło: własne (MK) / StadionSlaski.pl

Chorzów: Bez planów na majówkę? Idź na Śląski! Nie tak dawno dostaliśmy od Was wiadomości, że Śląskiego nie można zwiedzać w niedzielę. Już można! Przez całą majówkę i w każdy kolejny weekend (oczywiście z wyłączeniem wielkich imprez) będzie można „Kocioł Czarownic” zwiedzić.

Reklama

Do niedawna przebudowany Stadion Śląski można było zwiedzić tylko w dni powszednie i dwie soboty w miesiącu, na co zresztą zwracaliście uwagę w wiadomościach do nas. Zwróciliśmy się więc do operatora stadionu i, jak się okazuje, w idealnym momencie.

Stadion Śląski przygotowywał się bowiem na zmiany w harmonogramie zwiedzania i począwszy od 1 maja będzie bardziej otwarty na zwiedzających. Na początek w trakcie majówki. Od 1 do 6 maja stadion będzie można zwiedzać z przewodnikiem o czterech porach: 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00.

Dokładnie taki sam harmonogram „okienek” zwiedzania będzie obowiązywał w każdy kolejny weekend, już nie tylko we wszystkie soboty, ale też w niedziele. W dni powszednie Śląski zaprasza o innych porach, tj. 8:00, 10:00, 12:00 oraz 14:00. Należy jednak z wyprzedzeniem sprawdzać daty, ponieważ w okresie odbywania się wielkich imprez i przygotowań do nich zwiedzanie będzie niedostępne.

Wejście na Śląski jest biletowane, a wejściówki kosztują 5-10 zł. Bilety można nabyć w pawilonie sportowo-hotelowym, a rezerwację złożyć pod adresem: rezerwacje@stadionslaski.pl.

Odwiedzający stadion mają okazję odwiedzić kluczowe pomieszczenia, jak szatnie zawodników, a także wyjść tunelem na rozległy plac gry i poczuć bieżnię lekkoatletyczną pod swoim butem. Śląski oferuje także wystawę „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017”, a od niedawna w sprzedaży jest również monografia stadionu, „Stadion Śląski Kocioł Czarownic – 1956 – 2018”.

Stadion Śląski© Tomasz Żak, Śląskie

Reklama