Berlin: Tysiące ropuch na stadionie Unionu

źródło: Berliner-Kurier.de; autor: michał

Berlin: Tysiące ropuch na stadionie Unionu Nie pomogło stworzenie 400-metrowej siatki, pracownicy gminy i klubu piłkarskiego zebrali już ponad tysiąc ropuch, które nagle ruszyły rozmnażać się nad rzekę.

Reklama

Stadion Unionu Berlin nie bez powodu nazywany jest Starą Leśniczówką. Malowniczo położony obiekt na północy sąsiaduje z jednym z większych berlińskich lasów, a na południu z rzeką Wuhle. Na co dzień piękne, w tym roku to sąsiedztwo okazało się problematyczne.

Alten Forsterei

Bardzo nagła zmiana pogody z zimowej na wiosenną spowodowała gwałtowną migrację ropuch zwyczajnych, które zimowały w lesie, a okres godowy spędzają bliżej wody. Mówimy o wielu tysiącach płazów przechodzących przez stadion, parkingi i przylegające boiska treningowe.

By przekierować migrację ropuch i nie narażać ich na rozjechanie/zdeptanie Union stworzył 400-metrową siatkę. W ostatnich dniach pracownicy gminni i klubowi zebrali ponad tysiąc ropuch błąkających się po kompleksie i przenieśli je w miejsce godów.

Problem nie jest jednak rozwiązany, ponieważ migracja będzie trwała dalej, a już 21 kwietnia na stadionie odbędzie się kolejny mecz. Prawdopodobnie konieczne będzie szczegółowe sprawdzanie obiektów, by kibice i zwierzęta nie weszli sobie w drogę.

Reklama