Stadion Roku 2017: Głosowanie Publiczne – 3. Mercedes-Benz Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2017: Głosowanie Publiczne – 3. Mercedes-Benz Stadium W swoich głosach wybrało go najwięcej uczestników głosowania, ale bardzo niewielu przyznało najwyższą notę. To zdecydowało o drugim dziś „brązie” dla najdroższego stadionu świata.

Reklama

Mercedes-Benz Stadium zdecydowanie jest widowiskowy, zresztą podkreślali to jurorzy w swoim głosowaniu. Potrafi przykuć uwagę i nie dziwi nas w związku z tym, że otrzymał więcej głosów niż którykolwiek inny obiekt na liście 27 kandydatów.

Na molocha z Atlanty zagłosowało w sumie 21 169 osób i był najczęstszym „drugim wyborem” tegorocznego głosowania, tj. otrzymał aż 7187 not 4-gwiazdkowych. To brzmi jak informacja o zwycięzcy, a nie o zdobywcy trzeciego miejsca. Czego brakło?

Niestety, nowemu stadionowi Atlanta Falcons i Atlanta United zabrakło zainteresowania... w Atlancie. To niespotykana sytuacja, ale najnowsza arena MLS i NFL zebrała więcej punktów w Rosji niż w USA!

Tu należy się Wam krótkie wyjaśnienie: Tradycyjnie zadbaliśmy o to, by potencjalnie zainteresowane Głosowaniem Publicznym społeczności wiedziały o nim. Niestety, ani same drużyny grające na Mercedes-Benz Stadium, ani operator stadionu, ani duże społeczności kibiców United i Falcons – nikt nie był zainteresowany głosowaniem, a część dosłownie nie jest szczegolnie szczęśliwa z tytułu posiadania w Atlancie stadionu za 1,5 mld dolarów, który co rusz ma jakieś awarie. Małe, ale wizuernkowo szkodliwe.

To, swoją drogą, też wymowna informacja w dobie rosnącej krytyki wobec wydawania pieniędzy podatników na stadiony używane przez zespoły lig zawodowych w USA. A więc bardziej „tylko” trzecie miejsce niż „aż” trzecie miejsce dla Mercedes-Benz Stadium.

Mercedes-Benz Stadium

Reklama