Nowy Sącz: Początek budowy w październiku?

źródło: Sandecja.org; autor: michał

Nowy Sącz: Początek budowy w październiku? Prezydent Nowego Sącza dał kibicom garść zapewnień, ale nie dał gwarancji. Na razie trzymają go za słowo, ale zapewniają, że nie odpuszczą tematu nowego stadionu. To echa spotkania pomiędzy Ryszardem Nowakiem a stowarzyszeniem (SKS).

Reklama

Fani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Sandecji we wtorek spotkali się z prezydentem Nowego Sącza. Tematem był oczywiście stadion i i jego przyszłość. Ryszard Nowak zdołał uspokoić kibiców na tyle, że ci publicznie uznali ich postulaty z grudniowej manifestacji za spełnione. Jednocześnie zamierzają trzymać rękę na pulsie.

Po dwuznacznych wypowiedziach Nowaka (m.in. o pojemności 6 tys. zamiast 8 tys.) teraz zostały już tylko wspomnienia. Pan prezydent powiedział, jak ma wglądać stadion: obiekt zlokalizowany będzie przy ulicy Kilińskiego, spełniał będzie wymogi UEFA (będzie więc miał co najmniej 8200 miejsc siedzących), posiadał będzie przestrzenie komercyjne, cztery zadaszone trybuny i zwarta bryłę. Zdementowano jednoznacznie plotki o budowie tylko jednej trybuny czy braku zadaszenia. Tym samym nasze postulaty,które ogłosiliśmy na manifestacji uważamy za zrealizowane – napisali kibice w oświadczeniu po spotkaniu.

Najbardziej obiecująca część relacji to podane przez Ryszarda Nowaka terminy. Sądecka Infrastruktura Miejska podobno kończy już przygotowania do rozpisania drugiego przetargu, po tym, jak pierwszy zakończył się klapą. Prace nad specyfikacją są zaawansowane, a sam przetarg ogłoszony powinien zostać w ciągu najbliższych dni. Trzymamy więc za słowo i na pewno będziemy pilnować by tak w rzeczywistości się stało – cieszą się kibice z SKS.

Odpowiadając na uwagi o rosnących opóźnieniach względem dawnych obietnic prezydent Ryszard Nowak zadeklarował, kiedy można spodziewać się początku budowy. Zapewniono nas, iż zrobione zostanie wszystko, by kwestie formalne, łącznie z podpisaniem umowy z wykonawcą i wbiciem pierwszej łopaty, dopięte zostaną w najszybszym możliwym terminie. Padła data październikowa, nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć że tak się stanie.

Ponieważ jednak to nie pierwsze deklaracje Ryszarda Nowaka, a z poprzednich bardzo niewiele do dziś wyszło, fani będą czujni. Już w najbliższą niedzielę w siedzibie Kibice Razem odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy będą omawiać możliwe kroki w związku ze stadionem.

Reklama