Hiszpania: Druga trybuna w Vigo za miesiąc

źródło: FarodeVigo.es / PreferenciaCeleste.com / Radio Vigo

Hiszpania: Druga trybuna w Vigo za miesiąc Już ma dach, teraz trwa montaż falistej elewacji zewnętrznej. Odnowiona trybuna główna Balaidos ma być gotowa w lutym. Tymczasem przetarg na projekt dwóch ostatnich trybun został zawieszony.

Reklama

Grudzień przyniósł bardzo duże zmiany na budowie Balaidos w galicyjskim Vigo. Nad widownią głównej trybuny południowej zawisł zupełnie nowy dach, który swą premierę miał w meczu przeciwko Barcelonie 4 stycznia.

Poszczególne segmenty dachu nie są jeszcze połączone ze sobą, dlatego dach nie jest jeszcze szczelny, ale to kwestia dni. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze na początku grudnia dachu nie było – leżał za stadionem. Mało tego, montaż trzeba było przerwać i zdemontować już powieszone segmenty ze względów bezpieczeństwa. Po poprawkach zawisły z powrotem.

Estadio Balaidos© Preferencia Celeste (Twitter / Facebook)

Teraz trwa montaż nowej fasady do istniejącej konstrukcji trybuny. Przypominająca falujące algi nowa skóra powinna być gotowa w drugiej połowie lutego. Podobnie rzecz ma się z zapleczem trybuny, które zostało częściowo odnowione. Z naciskiem na częściowo, co zauważają rozczarowani kibice. Jednak ostatecznie to Celta Vigo ma zająć się wystrojem wnętrza obiektu, gdy zakończą się właściwe prace budowlane.

W lutym stadion będzie miał przebudowane już dwie trybuny. Na dwie kolejne przyjdzie jednak poczekać. Wschodnia i zachodnia muszą być zbudowane od zera, w dodatku z dołożonym do koncepcji później parkingiem podziemnym.

Oferty w przetargu na ich projekt miały być otwarte 3 stycznia, jednak postępowanie zostało zawieszone po skardze kolegium architektów Galicji do hiszpańskiego odpowiednika Urzędu Zamówień Publicznych. W projekt będzie opóźniony, a tym samym również budowa trybun. Ponowne prace na stadionie zaczną się najwcześniej w pierwszym kwartale 2019.

Od dziś, dzięki uprzejmości kibiców Celty z Preferencia Celeste, będziemy pokazywać Wam więcej zdjęć z przebudowy tego obiektu.

Estadio Balaidos

Reklama