Chorzów: Budowa przy Cichej na pewno ruszy w 2018

źródło: Niebiescy.pl / Chorzow.eu / własne

Chorzów: Budowa przy Cichej na pewno ruszy w 2018 Prezydent potwierdza, że pieniądze na start prac budowlanych są. W styczniu mamy poznać inżyniera kontraktu, po wyborze którego będzie można przystąpić do wyboru wykonawcy.

Reklama

W budżecie Chorzowa na 2018 rok już na pewno znajdą się pieniądze na rozpoczęcie budowy nowego stadionu przy ul. Cichej 6. Przegłosowany wczoraj dokument zakłada całkowitą wartość inwestycji na poziomie 113 milionów złotych, z czego jednak tylko ok. 2 miliony trafią na projekt w roku 2018.

stadion Ruchu Chorzów

To wystarczy na rozpoczęcie budowy, ale nie należy się spodziewać rozbiórki pierwszej z trybun jeszcze w sezonie 2017/18. Najpierw konieczny jest wybór inżyniera kontraktu. Oferty można składać do 3 stycznia włącznie, a na pracę inżyniera jest zarezerwowana kwota 700 tys. zł, niezależna od środków na rozpoczęcie budowy.

Po wyborze inżyniera rozpoczną się przygotowania do wyłonienia wykonawcy, dlatego należy się spodziewać, że właściwe prace na budowie ruszą w drugiej połowie 2018 roku. To zresztą termin zgodny z dotychczasowymi przewidywaniami miasta, które zamierza zacząć prace od zachodniej trybuny głównej.

stadion Ruchu Chorzów

Reklama