Mediolan: Inter i Milan zgodnie o modernizacji San Siro

źródło: własne | MK

Mediolan: Inter i Milan zgodnie o modernizacji San Siro Choć mają największy stadion we Włoszech, to bez tych inwestycji zostaną w tyle. AC Milan i Inter zgodnie zamierzają zainwestować w przebudowę stadionu.

Reklama

W poniedziałek w Mediolanie doszło do trójstronnego spotkania pomiędzy burmistrzem Giuseppe Salą a przedstawicielami dwóch wielkich klubów piłkarskich. Inter i Milan zgodnie chcą doinwestować San Siro, by lepiej zarabiał przy okazji meczów każdego z zespołów. Choć stadion jest i pozostanie miejski, to właśnie kluby mają wpompować w niego swoje środki.

San SiroFot: Andreas Gniffke (cc: by-nc-sa)

Podzielamy pogląd, że zmodernizowany stadion to dodatkowa wartość dla miasta Mediolan i każdego z zespołów. Oba wyraziły chęć zainwestowania – zadeklarował po spotkaniu burmistrz Sala.

Powołamy grupę roboczą, która przeanalizuje wszystkie możliwe opcje. Cel to opracowanie w ciągu kilku miesięcy najlepszej drogi dla interesów największych klubów Mediolanu i ich kibiców – zapewnił Giuseppe Sala. Wstępny harmonogram zakłada, że w ciągu pół roku uda się ustalić drogę na przyszłość, a modernizacja zacznie się w 2018. Będzie prowadzona etapami, by w weekendy organizować mecze.

Otwarty w 1926 roku mediolański stadion przeszedł ostatnie duże prace konstrukcyjne w 1990 roku, gdy wydano równowartość ok. 60 mln $. Od tego czasu największe inwestycje miały miejsce w ramach przygotowań do finału Ligi Mistrzów 2016. Na poprawienie infrastruktury technicznej oraz lepszą strefę hospitality wydano łącznie ok. 30 mln €.

Reklama