Chorzów: Pozwolenie jest, bieżni nie ma

źródło: własne | MK

Chorzów: Pozwolenie jest, bieżni nie ma Stadion Śląski otrzymał pozwolenie na użytkowanie zgodnie z planem. Nie udało się tego planu dotrzymać w przypadku budowy areny lekkoatletycznej. Do tego parkingi pochłoną kolejne 5 milionów.

Reklama

Stadion Śląski po największej przebudowie w historii miał otrzymać pozwolenie na użytkowanie 31 lipca i tego terminu udało się dotrzymać. Zielone światło dały i nadzór budowlany, i straż pożarna, i sanepid. To bardzo dobra wiadomość dla operatora, ale wcale nie oznacza końca prac. Przeciwnie, sporo pozostaje do zrobienia, choć obiekt miał być już w pełni gotowy.

Trwają prace nad bieżnią lekkoatletyczną, za którą spółka Stadion Śląski płaci ponad 10 milionów i w lipcu dołożyła kolejnych 300 tysięcy za prace dodatkowe. Cała arena lekkoatletyczna miała być gotowa w czerwcu, a później do końca lipca, jednak aktualnie planuje się jej przygotowanie i certyfikację dopiero 31 sierpnia.

Inwestor i przyszły operator tłumaczy to tak: „Z uwagi na specyfikę układania nawierzchni typu Mondo, podczas prac muszą być spełnione odpowiednie warunki pogodowe związane z temperaturą i wilgotnością powietrza”. Natomiast na dziś bieżnia wygląda tak:

Stadion Śląski

Opóźnienia bieżni nie będą miały wpływu na funkcjonowanie stadionu, za to kwestia parkingów na wschodnim przedpolu Śląskiego może taki wpływ mieć. Dopiero za tydzień, to jest 9 sierpnia, będą otwarte oferty na budowę miejsc parkingowych przy meblowanej właśnie strefie premium wewnątrz wschodniej trybuny.

Sama budowa parkingów ma potrwać krótko, bo tylko 50 dni, ale to wystarczająco długo, by w najlepszym razie przygotować parkingi na przełomie września i października. Przypomnijmy, że wtedy są już zapowiedziane imprezy na Śląskim. Za nowe parkingi inwestor spodziewa się zapłacić ok. 4,7 mln zł, ale ostateczna cena będzie zależeć od oferentów.

Pierwszy memoriał zapowiedziany

Za rok o tej porze „Kocioł Czarownic” będzie miał za sobą co najmniej jedną dużą imprezę lekkoatletyczną. 31 lipca na obiekcie pojawił się wiceprezes PZLA Sebastian Chmara, który podpisał umowę na przeprowadzenie w czerwcu 2018 Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Reklama