Chorzów: Druga impreza Śląskiego, ale też na niej nie zarobi

źródło: Silesion.pl; autor: michał

Chorzów: Druga impreza Śląskiego, ale też na niej nie zarobi Serwis Silesion.pl poinformował, że w październiku ze Stadionu Śląskiego wystartuje Rajd Śląska. To druga wyznaczona dla „Kotła Czarownic” impreza i na żadnej z nich obiekt nie zarobi.

Reklama

Niewiele ponad 100 dni zostało do Rajdu Śląska, który będzie finałową rundą sezonu 2017 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Bazą imprezy, zaplanowanej na weekend 13-15 października, będzie zmodernizowany Stadion Śląski. W tym miejscu odbędzie się także start rajdu.

Sportowe serce Parku Śląskiego może więc liczyć na tysiące odwiedzających. Wieczorem w piątek 13 października zaplanowano honorowy start rajdu – samochody przejadą przez przygotowany tunel i rampę startową.

Stadion Śląski

W trakcie kolejnych dni imprezy, załogi będą stale obecne na stadionie, ponieważ zgodnie z planami organizatorów właśnie tu zostanie ulokowany park serwisowy, gdzie mechanicy będą przeglądać samochody i usuwać ewentualne usterki powstałe na trasie. Organizatorzy planują również utworzenie miasteczka motoryzacyjnego wokół stadionu.

To druga duża impreza na Stadionie Śląskim, która ma potwierdzony termin. Pierwszą jest finisz Silesia Maratonu na początku października. Żadna z nich nie jest jednak komercyjną imprezą całostadionową w tradycyjnym rozumieniu – jedna tylko rozpocznie się na samym stadionie, a druga tylko na nim skończy. Nie ma więc możliwości, by obiekt zarobił na wypełnionych trybunach. Nie oznacza to, że do organizacji będzie trzeba dokładać, dokładny rachunek ekonomiczny zależy od ostatecznych ustaleń między stronami.

Reklama