Chorzów: Maratończycy pierwsi wbiegną na Śląski

źródło: RMF24.pl / własne | MK; autor: michał

Chorzów: Maratończycy pierwsi wbiegną na Śląski Pierwszą imprezą w kalendarzu nowego Stadionu Śląskiego będzie finisz PKO Silesia Marathon. Biegacze skończą zmagania na układanej właśnie bieżni lekkoatletycznej.

Reklama

Największy polski stadion lekkoatletyczny jeszcze nie ma dokładnego planu inauguracji, ale wiadomo, że Stadion Śląski ma być gotowy do użytku we wrześniu. Tymczasem pierwszą oficjalnie potwierdzoną imprezą – najpewniej po otwartym zwiedzaniu obiektu – będzie meta PKO Silesia Marathon.

Dotąd impreza kończyła się w katowickim Spodku, teraz trafi na znacznie większy obiekt. Dla biegaczy będzie to niezwykła okazja, ponieważ będą pierwszymi „testerami” wartej 10 milionów złotych niebieskiej bieżni, która właśnie jest układana na Śląskim. Impreza odbędzie się 1 października.

Dziś dajemy szansę każdemu, by to właśnie jego nazwisko zapisało się w najnowszej historii największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce. Każdy ma szanse poczuć się wyjątkowo, bo tylko na największych wydarzeniach sportowych metą biegów maratońskich są bieżnie stadionów – mówi Bohdan Witwicki, pomysłodawca i dyrektor maratonu.

Dla Silesia Marathon to symboliczna klamra, ponieważ pierwsza edycja imprezy w 2009 roku startowała właśnie spod bram Śląskiego. Od tego czasu obiekt jest nieprzerwanie zamknięty z powodu przedłużającej się przebudowy. Aktualnie prezentuje się coraz bardziej okazale wraz z postępującą instalacją niebieskich krzesełek:

Reklama