Ruda Śląska: Ostatnie dni budowy stadionu

źródło: własne | MK; autor: michał

Ruda Śląska: Ostatnie dni budowy stadionu Bieżnia i boisko są gotowe, ale i trybuna rośnie bardzo szybko. Właściwie szybciej niż arena sportowa, a ukończenie powinno mieć miejsce na początku przyszłego tygodnia.

Reklama

Zgodnie z terminem umownym firma Dombud ma czas do 31 lipca na dostarczenie głównej i bocznej trybuny nowego stadionu wielofunkcyjnego w Rudzie Śląskiej. Wspólnie pomieszczą ok. 900 osób, w większości pod dachem.

Prace przebiegają jednak wyjątkowo szybko. Gdzie na początku czerwca były tylko murowane rygle pod nowe trybuny, tam dziś stoi gotowa już widownia, nawet krzesełka są zamontowane prawie w komplecie.

Warta 4,8 mln zł konstrukcja trybun to większa część z całkowitego budżetu inwestycji przy Czarnoleskiej, która włącznie z murawą i bieżnią pochłonie 9,2 mln zł.

Dzięki uprzejmości Bartłomieja Kopczyńskiego możemy pokazać Wam, jak wyglądał obiekt 3 lipca, na tydzień przed planowanym ukończeniem. Dombud zakłada bowiem, że zadanie będzie zrealizowane 10 lipca pomimo dłuższego terminu zapisanego w przetargu.

Stadion w Rudzie ŚląskiejFot: Bartłomiej Kopczyński

Reklama