Ruda Śląska: Jest wykonawca dla trybuny za prawie 5 milionów

źródło: RudaSlaska.pl

Ruda Śląska: Jest wykonawca dla trybuny za prawie 5 milionów Urząd miasta poinformował o wyborze najlepszej oferty na budowę głównej trybuny stadionu w Rudzie Śląskiej. Cały obiekt będzie gotowy latem.

Reklama

Właśnie został wyłoniony wykonawca, który zrealizuje II etap budowy stadionu w Nowym Bytomiu. Wybuduje on m.in. budynek zaplecza z trybunami, a także oświetlenie i parking. Koszt tego zadania wyniesie blisko 4,8 mln zł. Równolegle powinna się zakończyć realizacja wartego ok. 4,4 mln zł I etapu inwestycji, czyli budowa boiska i bieżni lekkoatletycznej.

Wybranym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A z Katowic, które zadeklarowało, że zdoła zbudować trybunę dla 900 widzów przed czasem. W przetargu wymagana data to 31 lipca, tymczasem Dombud ma oddać drugi etap 21 dni wcześniej.

Pomimo  panujących aktualnie warunków atmosferycznych, niesprzyjających realizacji wszelakich inwestycji, budowa stadionu wydaje się nie być zagrożona. Teraz na placu budowy trwa przerwa, przez co wydłużyć się może czas realizacji I etapu, ale nie na tyle, aby wpłynęło to na termin zakończenia całości inwestycji – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Do tej pory w ramach rozpoczętej w październiku ubiegłego roku inwestycji prowadzone były głównie prace ziemne. Ponadto rozebrane zostały pozostałości starych trybun, rozpoczęły się też prace związane z niwelacją terenu, a konkretnie ułożenie warstwy podbudowy oraz budowa kanalizacji deszczowej – wylicza Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM. – W dalszej kolejności wykonane zostaną roboty instalacyjne, w tym rozprowadzenia pod płytą boiska – dodaje.

Ruda Śląska

Ruda Śląska

Reklama