Jastrzębie-Zdrój: Doraźne zmiany na stadionie GKS

źródło: KatowickiSport.pl; autor: michał

Jastrzębie-Zdrój: Doraźne zmiany na stadionie GKS Po awansie do II Ligi stadion w Jastrzębiu-Zdroju przechodzi modernizację. Nic wielkiego, ale trzeba będzie wydać nawet kilkaset tysięcy na prace, w tym nowy sektor gości, monitoring i system kontroli dostępu.

Reklama

Wywalczyli awans z powrotem do rozgrywek centralnych, teraz ich stadion musi zostać poprawiony, by spełnić oczekiwania. GKS 1962 Jastrzębie ma już poprawione szatnie (wykonane od marca do czerwca) dla sędziów i obu drużyn, teraz zmiany mają być widoczne również dla kibiców.

Na początek dla tych przyjezdnych. Sektor gości otrzyma 640 krzesełek. Nie będą nowe, lecz przeniesione z sektorów z ograniczoną widocznością. To zdecydowanie wystarczy, choć w samym sektorze można by upchnąć ich więcej.

Stadion Miejski w Jastrzębiu© UM Jastrzębie-Zdrój

Na sektory gospodarzy (na razie tylko te zadaszone) nowe foteliki zawitają później,jednak nie ma jeszcze przetargu ani szczegółów na temat ich liczby. Pojemność na pewno spadnie. Dziś na stronie klubu wciąż dumnie widnieje 10 tysięcy, jednak z racji dopuszczania do użytku tylko tych siedzących widzowie otrzymają do dyspozycji łącznie ok. 5500 krzesełek.

Pozostałe elementy niezbędnego wyposażenia to nowy system kontroli dostępu, co najmniej 10 kamer monitoringu, nowe ogrodzenie wewnętrzne, nagłośnienie stacjonarne, a także 5 przenośnych toalet. Do tego za niecałe dwa tygodnie powinien pojawić się kontener, w którym powstanie punkt pierwszej pomocy medycznej.

Całkowity koszt modernizacji ani termin jej zakończenia nie jest jeszcze znany.

Reklama