Anglia: Bournemouth potwierdza, gdzie zbuduje stadion

źródło: AFCB.co.uk; autor: michał

Anglia: Bournemouth potwierdza, gdzie zbuduje stadion Szukali w kilku lokalizacjach, ale ostatecznie zamierzają zbudować nowy stadion tuż obok tego aktualnego. Powinien być ponad dwukrotnie większy od Dean Court.

Reklama

W styczniu AFC Bournemouth potwierdzili, że szukają terenów pod budowę nowego stadionu od zera. I choć wtedy typowane były tereny na obrzeżach Bournemouth, to ostatecznie klub zdecydował nie wynosić się z King's Park, w którym stoi obecny stadion.

Decyzję ogłoszono wczoraj i z pewnością ucieszyła wielu kibiców, ponieważ oznacza, że „The Cherries” pozostaną w rejonie, który zajmują już od 107 lat. Klub nie podał, w której części King's Park stanie nowy stadion, ale typowane są obszary zajmowane obecnie przez boiska treningowe i stadion lekkoatletyczny, bezpośrednio przy Vitality Stadium (Dean Court).

Vitality Stadium

Oficjalnej pojemności jeszcze nie ma, ponieważ dopiero teraz klub zleci opracowanie koncepcji, a na jej podstawie gotowego projektu. Później będzie on wymagał konsultacji, a przede wszystkim porozumienia z miastem, które jest właścicielem całości parku.

Szacowana wielkość stadionu to ok. 25 tysięcy miejsc, co pozwoli podwoić rozmiar aktualnego obiektu, najmniejszego w całej Premier League. Mimo to pozostanie on jednym z najmniejszych w całej lidze.

Podobnie jak w styczniu, wczoraj klub również podtrzymał, że nowe trybuny mają być gotowe w 2020 roku.

Reklama