Turcja: Stadion z parkiem na dachu ma wykonawcę

źródło: własne | MK

Turcja: Stadion z parkiem na dachu ma wykonawcę Niezwykły projekt zaplanowany na zachodnim krańcu Turcji dziś oficjalnie ma wykonawcę. Piękna wieść dla uświetnienia przypadających dziś 92. urodzin klubu, który ma na nim grać.

Reklama

Dziś w Ankarze turecka agencja budownictwa mieszkaniowego TOKI wybrała wykonawcę Gürsel Aksel Stadı. Najkorzystniejsza okazała się ta od REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ, spółki-córki międzynarodowej Reneissance Construction.

Firma zobowiązała się zbudować stadion za 218,9 mln lir tureckich, czyli ok. 233 mln zł. Teraz trzeba odczekać 10 dni na ewentualne zażalenia od innych uczestników przetargu, a ich lista jest wyjątkowo długa. Aż 25 firm stanęło do rywalizacji, więc któraś może zażądać powtórzenia przetargu.

Gursel Aksel Stadi

Jeśli tak się nie stanie, umowa powinna zostać podpisana na przełomie czerwca i lipca. Wówczas rozpocznie się odliczanie. REC Uluslararası İnşaat ma dokładnie 700 dni na budowę nowego stadionu im. Gürsela Aksela w Izmirze, czyli niespełna dwa lata. Mieszczący 20 tys. widzów obiekt powinien być gotowy w drugiej połowie 2019 roku.

Przypomnijmy, że po otwarciu nowy stadion Göztepe będzie pierwszym w swoim rodzaju obiektem, tj. stadionem z publicznym parkiem i tarasem widokowym na dachu.

Dzisiejsza decyzja przypadła w ważnym momencie, ponieważ Göztepe właśnie dziś celebrują 92-lecie istnienia. To kolejny już powód do świętowania po tym, jak „Göz Göz” wywalczyli awans do najwyższej ligi Turcji.

Gursel Aksel Stadi

Reklama